Kırmadan su kaçak tespiti, su tesisat sistemlerinde oluşan su sızıntılarının noktasal olarak belirlenmesi işlemidir. Bu yöntem, geleneksel su kaçağı tespit yöntemlerine göre daha az invazivdir ve yapıya minimum zarar vererek kaçakların bulunmasını sağlar.

Kırmadan su kaçağı tespiti için kullanılan bazı yöntemler şunlardır:

Akustik Dinleme:

Bu yöntemde, hassas dinleme cihazları kullanılarak su tesisatında oluşan seslerin tespiti yapılır. Su kaçağının olduğu noktadan gelen sesler, dinleme cihazıyla algılanır ve kaçak noktası belirlenir.

Termal Görüntüleme

Termal kameralar kullanılarak su kaçağının olduğu noktalar tespit edilebilir. Su kaçağı, sıcaklık farklılıklarına neden olur ve termal kameralar bu farklılıkları tespit ederek kaçağın olduğu bölgeyi gösterir.

Gaz Enjeksiyonu

Özel bir gaz, su tesisatına enjekte edilir ve kaçağın olduğu noktada gazın sızması sağlanır. Gazın sızdığı yerler, gaz tespit cihazlarıyla belirlenir.

Kamera İncelemesi

Su tesisat borularına yerleştirilen özel kameralarla boruların içi görüntülenir. Bu sayede kaçakların olduğu noktalar doğrudan görülebilir ve tespit edilebilir.

Nem Ölçümü

Su kaçağı olan bölgelerde nem seviyesi yükselir. Nem ölçüm cihazları kullanılarak nem seviyesi yüksek olan bölgeler tespit edilir ve kaçağın olduğu nokta belirlenebilir.

Kırmadan su kaçağı tespiti için uzman su tesisatçıları veya su kaçağı tespiti konusunda uzmanlaşmış firmalardan destek almanız önerilir. Bu uzmanlar, gerekli ekipmanları kullanarak sorunu bulup çözmenize yardımcı olabilirler.

“Su kaçak tespit cihazlarını inceleyin”

Kırmadan su kaçağı tespiti ve su sızıntısını kolayca tespit edin

Kırmadan su kaçağı tespiti

Kırmadan su kaçak tespiti ile işinizi kolaylaştırın ve arızaları noktasal olarak tespit edin.

SU KAÇAĞI TESPİTİ (FİZİKİ SU KAYIPLARI)

Arazideki fiziki su kayıplarının
tespit edileceği bölgedeki şebeke borularının güzergăhları ve vana noktaları bilinmiyorsa, öncelik olarak boruların ve vanaların tespiti yapılmalıdır

Boru yer tespit çalışmasında iletken boruların yer tespiti için iletken hatların etrafında kendiliğinden oluşan manyetik alanı bulma prensibi ile çalışan kablo-boru bulma dedektörü kullanılmalıdır. İletken olmayan boruların yer tespiti için ise; yeraltına gönderdiği radyo sinyallerinin farklı yoğunluktaki maddelere çarparak yansıması prensibi ile çalışan yer altı radarı kullanılmalıdır. Kayıp vanaların yeri ise metal dedektörü vasıtası ile tespit edilmelidir. SU KAÇAĞI

TEKLİF ALTANITIMLARI İNCELE

WordPress PopUp Plugin