BIL BOTAŞ INTERNATIONAL DCVG SURVEY HİZMET İŞİ TAMAMLANMIŞTIR.

BIL BOTAŞ Internatıonal DCVG Survey Hizmet İşi Tamamlanmıştır.

Enermak Enerji olarak, BOTAŞ International Limited in 252 km’lik DCVG survey projesi kapsamındaki ihalesi tarafımızca üstlenilmiş olup, uzman kadromuzca başarı ile tamamlanmıştır.

2002 de boru hattı yapılan BOTAŞ International Limited o günden bugüne boru hattı izole durumlarının sürekli kontrollerini sağlayıp Katodik Koruma sistemini en doğru şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

2012 de boru hattının tamamının CIP Surveyini yapmıştık, şimdi ise “Adana -Ceyhan ile Kayseri –Pınarbaşı” arasında kalan 252 km’lik hattın DCVG survey işini tamamlamış bulunmaktayız.

DCVG –DOĞRU AKIM VOLTAJ GRADYAN ÖLÇÜMÜ; Boru hattına DC voltaj uygulandığında, Katodik Koruma uygulamasında olduğu gibi, kaplama hatalarından dolayı çıplak kalan çeliğin etrafında toprakta voltaj gradyanı oluşur.

DCVG survey aracılığı ile boru hattı üzerinde korozyona maruz kalan bölgeleri noktasal tespit edip, Akım kaçağı hesabına dayalı olarak, akım şiddeti ve izolasyon çapını hesaplamamıza olanak tanımaktadır.

DCVG yöntemi kaplama hatalarının yer tespitinde, büyüklüğünün ve korozif yapısının belirlemesinde en doğru yöntemdir.

BIL BOTAŞ Internatıonal DCVG Survey Hizmet İşi Tamamlanmıştır. Enermak Enerji olarak, BOTAŞ International Limited in 252 km’lik DCVG survey projesi kapsamındaki ihalesi tarafımızca üstlenilmiş olup, uzman kadromuzca başarı ile tamamlanmıştır. 2002 de boru hattı yapılan BOTAŞ International Limited o günden bugüne boru hattı izole durumlarının sürekli kontrollerini sağlayıp Katodik Koruma sistemini en doğru şekilde çalışmasını […]
Enermak Enerji 2000/2024