21-23 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı, IFAT Eurasia’da sektörün önde gelen firmaları boy gösterdi. Enermak Enerji de çevreye ve çevre teknolojilerine olan ilgisini dinç tutarak, özellikle altyapı alanında çözümler sunan karakteriyle katılımcılar arasında yer alma geleneğini devam ettirdi. IFAT görevlileri tarafından yapılan röportaja konuşan Genel Müdür Halit Ünsal GÖK, “Özellikle çevre ülkeler, Balkan ülkeleri ve dünyanın değişik yerlerinden ziyaretçilerin geldiği bir organizasyondayız. Tabii bu sene pandemi gibi zor bir dönemi geçirmekteyiz, onun verdiği bir çekingenlik olmakla birlikte burada olmaktan oldukça keyifliyiz,” sözlerini kaydetti.

Ayrıca Enermak’ın İSKİ’ye bağlı olarak İstanbul’da yürütmekte olduğu su kayıp ve kaçaklarıyla mücadele projesinde yer alan çalışma arkadaşları da fuara katılım sağlayarak incelemelerde bulundu ve çevre teknolojilerine dair yeni görüşleri inceleme fırsatı bulmuş oldu.

ENERMAK AİLESİ BİR ARAYA GELDİ

21-23 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı, IFAT Eurasia’ya katılım sağlayan Enermak Enerji’nin, Ankara merkez yönetimi ile İstanbul ekibi bir araya geldi.

Enermak Enerji, İSKİ’ye bağlı olarak İstanbul’da akustik su kayıp kaçak tespit mikrofonları ile sokak sokak tarama yapılarak kimsenin farkına varmadığı su hattı arızaları tespit edildiği; debi, basınç ölçümleri ile hidrolik modellemeler yapılarak merkezi sistem verileri de işlenerek İstanbul’daki suyun adım adım izlenmesinin hedeflendiği, alt bölge sınırları netleştirilerek su varlığının en etkin ve verimli şekilde yönetilmesinin amaçlandığı ve sonuçta mevcut su varlığımızın en doğru şekilde kullanılarak geleceğimiz güvence altına alınmaya çalışıldığı bir proje yürütüyor.

Proje kapsamında İstanbul’da oluşturulan ekiplerle bir araya gelen Ankara merkez yönetimi, IFAT Eurasia ziyareti sonrasında yemekte bir araya gelerek, projenin gidişatını, saha tecrübelerini ve proje dahilinde ortaya çıkan ve yurt genelini etkileyecek verileri paylaştı.

author avatar
enermak
©Enermak Enerji 2000/2024. Bütün Hakları Saklıdır.