Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma – Nasıl Yapılır?

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma da Bir projeye başlarken, kazmadan önce daima AYKOME’e’i iletişimde olun. Bir sonraki adım, kamu hizmetlerinde uzmanlaşmış şirketleri araştırmaktır, ancak tüm şirketler aynı ekipmanı kullanmaz ve kendilerini en yüksek eğitim standartlarında tutmaz.

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma nasıl yapılır

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma da Kapsamlı ve Güncel Eğitim

Yeraltı tespit hizmetlerinde çalışanların sağlığı ve güvenliğine odaklanılması, onların hem işe başlamadan önce hem de çalışmaya devam ederken çeşitli eğitim programlarına katılmaları gerekmektedir. Tüm saha teknisyenlerinin bir yıllık kapsamlı bir eğitim programından geçmeleri gerekmektedir. Yer bulma kavramını ve Yeraltı tespit sürecini öğrenmeleri gerekmektedir. Ayrıca, deneyimli teknisyenlerle çalışarak onları eğitimli profesyonellere dönüştürmek için aylarca süren saha eğitimleri gereklidir.

Bu eğitim programları yeni çalışanlarımızın her birinin sadece işlerini yapmak için değil, aynı zamanda hem kendileri hem de çevrelerindeki herkes için güvenliği teşvik edecek şekilde yapmak için gerekli becerileri öğrenmelerine yardımcı olur.

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma da GPR Kullanımı

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma Gpr Radar

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma da GPR Radar Kullanımı

Yeraltı tespit için kullanılan radar (GPR), yeraltını görüntülemek için radar darbelerini kullanan jeofizik bir yöntemdir. Bu tahribatsız yöntem, elektromanyetik radyasyon dalgalarını kullanır ve yeraltı yapılarından yansıyan sinyalleri algılar. Yeraltı tespit cihazları, sonuçlarını doğru bir şekilde yorumlamak için yılların deneyimini gerektiren önemli bir araçtır.

 • Metalik ve metalik olmayan borular
 • Yeraltı depolama tankları (UST)
 • Siperler
 • Mezar alanları
 • beton tarama

2 kişilik Endüktif Elektromanyetik Tarama, gömülü tesisler hakkında önceden bilgi sahibi olmadan yardımcı tesislerin yerini tespitinde bize yardımcı olacaktır. Biri vericili, diğeri alıcılı olmak üzere iki kişilik bir ekip tarafından gerçekleştirilir. Metalik bir araçtan aşağı yukarı aynı anda geçerlerse, onu algılayıp,işaretleyebilir ve ardından takibini gerçekleştirebilir. Her belirli tarama 360 Dereceden 90 Derece için yalnızca dikey gömülü yardımcı programları güvenilir bir şekilde alabildiğinden, prosedürün etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için arama alanı boyunca dört farklı tarama veya tarama açısı gerçekleştirilmelidir.

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma da Vakumlu Kazı

Vakumlu kazı, en son arazi kazı teknolojisidir. Yeraltı kamu hizmeti kazısı için toprağı delmek, genişletmek ve parçalamak için yüksek hızlı bir hava akımında kinetik enerji kullanır. Su veya kürekle karşılaştırıldığında, maliyeti düşürürken üretimi artırırken zorlu kazı görevlerini daha yüksek hız ve verimlilikle gerçekleştirir. Bu avantajlar, hem operatör hem de kamu hizmetleri için ek güvenlikle birlikte, Yeraltı tespitinde kazı ihtiyaçları için en iyi yöntem haline getirir. Vakumlu kazı aşağıdaki hizmetler için kullanılır:

 • Yeraltı Hizmet Doğrulaması
 • Uzak (Bina İçi) Kazısı
 • Vana Kutusu ve Menhol Temizleme
 • Hizmet Hattı Hizmet Sonlandırmaları
 • Çevresel Sondaj Deliklerinin Temizlenmesi
 • İş Öncesi Ölçme için Kesin Dikey, Yatay, Boyut ve Fayda Türü

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma da Güncel Ekipmanlar

Yeraltı tespiti, tüm kazı öncesi ve şantiye planlama ihtiyaçları için son teknoloji ekipman kullanarak özel tesislerin yerini tespit eder. Yeraltı tespitinde yalnızca elektromanyetik yer tespit ekipmanı kullanmakla kalmaz, aynı zamanda yeraltı radarı ve yer tespit sondalarını da kullanır. Teknisyenlerimizin tümü, firmamızda kapsamlı bir şekilde eğitilmiştir ve nicelik değil, kaliteli iş yapmaya odaklanmıştır. İnsanlara zamandan, paradan ve değerli kaynaklardan tasarruf etmeye çalışıyoruz.

Altyapı Tespit ve Sayısallaştırma hizmetleri söz konusu olduğunda, Yeraltı tespiti sorun olmaktan çıksın!

Ürünleri inceleyin Tanıtımları İnceleyin

author avatar
enermak
©Enermak Enerji 2000/2024. Bütün Hakları Saklıdır.