Akustik Dinleme Cihazı

Akustik dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti

Akustik Dinleme cihazı , su kaçağı tespiti için Sewerin cihazları hakkında bir genel bakış elde ediyorsunuz. Sızıntıları önceden tespit etmek için bir test çubuğu ile başlayarak, tek elle kompakt bir alıcı üzerinden, alıcı, test çubuğu ve önceden tespit ve nokta belirleme için yer mikrofonundan oluşan bir sisteme kadar

Akustik Dinleme Cihazları Nasıl Çalışır?

Akustik dinleme ile kaçak tespit dedektör teknolojileri, sıvı ve gaz kaçaklarının gürültülü olmasına dayanır. Ancak insan kulağının algılayabileceği bir ses olması şart değildir, ultrasonik bölgede olabilir. Sızdıran su boruları önemli bir çevresel sorundur. BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi No. 6, temiz (içme) suyun korunması gereken kıt bir kaynak olduğunu belirtir; eskiyen altyapı zorluklara katkıda bulunur. Sızdıran gaz boruları maliyetli olduğu kadar tehlikeli de olabilir. Her iki durumda da, akustik kaçak tespiti bir çözüm sağlayabilir.

Bir sıvı veya gaz basınçlı bir borudan çıktığında akustik gürültü oluşur. Gazlar, yaklaşık 2 kHz’e kadar akustik imzaları olan sıvılarla karşılaştırıldığında, ultrasonik aralığa kadar daha yüksek perdeli sesler üretme eğilimindedir.

Aquaphon A200 Akustik Dinleme Cihazı

Aquaphon A200 Akustik Dinleme Cihazı, Elektro akustik yöntemle su kaçağı tespit cihazları borularda kaçak tespiti denildiğinde kullanıcının dinleme ve tecrübesi çok önem kazanır. AQUAPHON® sisteminin, süregelen mikrofon ve ölçüm teknoloji kalitesi, akıllı analiz fonksiyonları ve sonuçların ekranda pratik görsel sunumu bunu en iyi şekilde destekler.

Bugüne kadarki en güvenilir Su kaçağı tespit cihazı

Bu en ileri sistem; konforlu, kablosuz kolay kullanım, çok yönlü, sağlam ve ergonomik tasarımı sunar. AQUAPHON® sistem kaçakların hem ön tespit hem de noktasal tespitinde kazı öncesinde kendinizden emin olmanız için idealdir. Her tür zorlu kaçak tespitiniz için uygun olup kaçakları tespit etmenizde emin ve güvenilir şekilde size yardımcı olur.

Ürün Sayfasına Git


Aquaphon A150 Akustik Dinleme ile Su Kaçak Tespiti

Aquaphon A200 Akustik Dinleme Cihazı, Su kaçak tespit cihazı birinci sınıf bir su sızıntısı tespit sistemidir. Değerini defalarca ispat etmiş AQUAPHON ® A 200 sisteminin iyi yapılanmış mikrofon teknoloisi ile A 150 alıcısı bir araya gelerek sızıntıların profesyonel ön yer tespitini ve kesin noktasal yer bilgisini vermektedir.

Mükemmel kavrama ile taşıması çok rahat bir Su kaçak tespit cihazı

Pratik boyutlara ve düşük ağırlığa sahip olan kompakt A 150 alıcısı, günlük kullanım için idealdir. Taşıma kayışını kullanmak yerine, kullanıcının kemeri üzerine rahatça takılabilir: hareket özgürlüğü ve zahmetsiz taşıma!

Ürün Sayfasına Git


Aquaphon A50 – Akustik Dinleme ile Su Kaçak Tespiti

Süper ötesi mikrofon teknolojisi sayesinde UM mikrofonu ve TS 50 test modu ile birlikte mükemmel ses kalitesi sağlar. A 50 alıcısı kaçakların yerinin noktasal tespitinde çeşitli yüzeylerde, mekan içi veya mekan dışı kullanımlar için uygundur. Aktivasyon anahtarı rahatlıkla ölçümü başlatır ve bitirir. Destekleyen ekran hem sayısal hem de grafiksel olarak , mevcut ve önceki asgari düzeylerini belirtir . Pratik özelliği sayesinde: ekranın her zaman okunması kolaydır ve eğim açılı otomatik olarak 180° taşıyıcının yönüne göre dönüş sağlamaktadır. Ses, filtre seviyeleri, işitme koruması sayesinde kişiye özel optimum koruma sağlar

Su kaçağı tespiti noktasal yerlerde etkili

Süper ötesi mikrofonu teknolojisi sayesinde UM mikrofonu ve TS 50 test modu ile birlikte mükemmel ses kalitesi sağlar. A 50 alıcısı kaçakların yerinin noktasak tespitinde çeşitli yüzeylerde, mekan içi veya mekan dışı kullanımlar için uygundur. Aktivasyon anahtarı rahatlıkla ölçümü başlatır ve bitirir. Destekleyen ekran hem sayısal hem de grafiksel olarak , mevcut ve önceki asgari düzeylerini belirtir .

Pratik özelliği sayesinde: ekranın her zaman okunması kolaydır ve eğim açılı otomatik olarak 180° taşıyıcının yönüne göre dönüş sağlamaktadır. Ses, filtre seviyeleri, işitme koruması sayesinde kişiye özel optimum koruma sağlar

Ürün Sayfasına Git


Akustik Dinleme ile Su kaçak tespiti

Akustik Dinleme ile Su Kaçak Tespini Yapacabileceğiniz Tüm Ürünleri Görüntüle

En İyi Su Kaçak Tespit Cihazı – Aquaphon A200
akustik dinleme ile su kaçak tespiti
Enermak Enerji 2000/2024