Yeraltı Tespit Cihazları 6 Ürün Detayı

Yeraltı kamu hizmeti ağlarının karmaşıklığı sürekli olarak artıyor ve gömülü kamu hizmetlerinin konumu hakkında kesin bilgi elde etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Kazı çalışmaları sırasında gömülü varlıkların korunması, mevcut tesislerin doğru bir şekilde haritalanmasını ve araştırılması gerekir. Bunu başarmak için Enermak Enerji’de Yeraltı Tespitinde kullanabileceiğiniz bir çok ürün mevcuttur.

Yeraltı tespit cihazları

Yeraltı hatlarını bulmak mümkün mü?

Yeraltı tespit araçları örnekleri nelerdir?

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yardımcı hatlar yerin hem üstünde hem de altında bulunur. Su borularını, kanalizasyon hatlarını, sprink hatlarını ve daha fazlasını bulmak için yeraltı tespit cihazları kullanılabilir. Bu ürünlerin çoğu doğrudan binanıza veya hatlarınızı ana hatlara bağlayan ünitelere bağlanacaktır.

Mülk sizin olsa bile, kazma konusunda kesinlikle dikkatli olmanız gerekir. Çoğu şehirde ilgili birimleri aramak ve bilgi sahibi olmak henüz tam olarak oturmamıştır. Dolayısıyla bilgisiz kazımların sonucunda; işin uzaması, gaz veya su hatlarına gelebilecek derin delikler görmek mmkündür. Elektrik şebekesi tespit işlemlerine başalamadan önce yerel yönetiminizle temasa geçmeniz gerekmektedir.

Geçmişte mülkünüzü kazdıysanız, bir elektrik hattı bulucu kullanmadan ve zemini kırmadan önce doğru yetkililerle iletişime geçmeniz gerekmediğine dair yaygın bir yanılgı vardır . Bu doğru değil. Daha önce kaç kez kazdığınızın önemi yok, yine de doğru kanalları bilgilendirmek için bir arama yapmanız gerekiyor.

Birkaç metre kazmak için tespit cihazları kullanıyor olsanız da, yine de uygun önlemleri almanız gerekir. Hizmet hatları, erozyon, değişen hava koşulları ve diğer çevresel faktörler nedeniyle yıllar içinde konum değiştirebilir. Daima dikkatli olun ve uygun önlemleri aldığınızdan emin olun.

Yeraltı tespit cihazları

En İyi Tespit Cihazları

C.A.T. 4

Yeraltı tespit cihazları

C.A.T. 4 ve Genny4 serisi, kazı sırasında gömülü kablolar ve borular kaçınarak personel ve yardımcı hasar yaralanma riskini azaltmada yardımcı olmak için tasarlanmıştır. C.A.T. 4 sinyalleri algılamak için tasarlanmıştır.

C.A.T. 4 ve Genny4 Radiodetection en gelişmiş C.A.T. ve optimum performans, güvenlik yüksek düzeyde, gelişmiş özellikleri ve mülkiyet rekabetçi maliyetle sunmak için tasarlanmış bugüne kadar Genny sistemidir.

RD7200 & RD8200

Kurulumu ve kullanımı kolay
Güneş ışığında okunabilir ekran, yüksek performanslı ses sistemi ve gürültülü ortamlar için titreşim uyarıları
Güvenilir sonuçlar için hassas ve doğru sinyal işleme

Çok işlevli çok sektörlü doğru konum belirleme

Pusula yönü
Enerji filtreleri
Farklı endüstrilere özel frekanslar

SCHONSTEDT GA-92XTDVideo

 • Şimdiye kadar yapılmış En Rahat Taşınabilir Manyetik Yer Belirleyici – Metal Dedektörü
 • Gelişmiş Görsel Ekran
 • Kolay Erişilebilir 9V batarya
 • Kılıf Dahil

Tüm ferromanyetik nesnelerin (alan işaretleyicileri, menholler, septik tanklar, kuyu gövdeleri, valf kutuları, dökme demir borular, çelik bidonlar, patlamamış mühimmat) manyetik alanlarını yüzeyden aşağıya doğru dört buçuk metreye kadar tespit edin.

MAGGIE METAL DEDEKTÖRÜ Video

 • Tüm Yer Tespit Profesyonelleri için Mükemmel Seçim – Metal Dedektörü
 • Kamu Hizmetleri
 • Sörvey Çalışmaları
 • Su & Kanalizasyon
 • Gaz & Petrol
 • İnşaat

FERROTECH FT10 Broşür

Ferromanyetik nesnelerin kolay yer tespiti
Demir içeren nesneler toprağın manyetik alanında değişikliklere nedeni olur. Nesneye yakınsanız sinyali de daha güçlü olur. Maksimum sinyal gücü uluştuğunuzda, FERROTEC FT 10 tam nesnenin üzerindedir.

Yeraltı GPR Radar RD1500

RD1500’ün İyileştirme Paketi(Enhancement Package) GPR verilerinin analizi ve işletilmesi için kapsamlı EKKO projesi PC yazılım çözümünü içerir ve aşağıdakileri yapabilmenize olanak tanır:

 • Bilgisayarınızdaki derinlik verisini Dilimlemenize.
 • Yazdıklarınızın ve şirket logonuzun yanı sıra veri resimleri, ekran fotoğrafları ve resimler içeren PDF raporları Oluşturmanıza.
 • Verilerinizi csv, seg-y gibi formatlara aktarmanıza olanak sağlar. Daha büyük analiz seviyeleri için İyileştirme mümkündür.
 • Paketine eklenebilecek üç ilave modül altyapı takımlarında mevcuttur.
 • HatGörünümü GPR hatlarını değiştirir ve gösterir.
 • Dilim görünümü grid verisini işler ve gösterir.
 • Yorumlama GPR hatlarına işlem sonrası için nokta, devamlı çizgi,kutucuk ve ek açıklama notları gibi yorumlamalar eklemek için kullanılır.
yeraltıı tespit cihazları
Yeraltı tespit cihazları
Yeraltı kamu hizmeti ağlarının karmaşıklığı sürekli olarak artıyor ve gömülü kamu hizmetlerinin konumu hakkında kesin bilgi elde etmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Kazı çalışmaları sırasında gömülü varlıkların korunması, mevcut tesislerin doğru bir şekilde haritalanmasını ve araştırılması gerekir. Bunu başarmak için Enermak Enerji’de Yeraltı Tespitinde kullanabileceiğiniz bir çok ürün mevcuttur. Yeraltı tespit cihazları Yeraltı hatlarını […]
Enermak Enerji 2000/2024