Kanal Görüntüleme Araçları

CCTV araçlarının kullanım amaçları kanalizasyon hatlarının önceden görüntülenerek tıkanıklığa mahal verebilecek unsurları ortadan kaldırmak ve kanalizasyon hattındaki sorunları (çatlama, contaların çıkması ve parsel bağlantılarının kanal içine taşması vs.) önceden belirlemektir.

Ofis Bölümü:

Aracın içinin yalıtımının yapılması gerekir. Bu yalıtım mevsimine göre sayesinde içerideki sıcaklığın dışarıya dışarıdaki soğuğun da araç içerisine geçmesi önlenmelidir. Aracın ofis bölümünün ergonomik yapıda olması gerekir. Ofis içerisinde yeterli sayıda klasörlükler ve çekmecelerin yardımı ile daha düzenli bir çalışma alanı oluşmalıdır. Araç içerisindeki aydınlatmaların LED olması tüketilen daha az güç ile yüksek kalitede aydınlatma yapmamızı sağlamalıdır. Ayrıca araç içerisindeki klima ve vebastonun hem kullanımı hem de kontrolü kolay olmalıdır.

Atölye Bölümü:

Atölye bölümünün çok kullanışlı bir yapıda dizayn edilmeli ve kompresör, su pompası ve diğer el aletlerinin yerleri sabit olmalıdır. Ayrıca ofis ve atölye arasındaki iletişimi kolaylaştırması amaçlı olarak bir adet pencere olmalıdır ki bu görsel olarak haberleşmeye uygun olmalıdır. Atölye bölümünün kolay temizlenmesi ve sudan yalıtılması için alüminyum çeta kaplı olmalıdır.

Kanal görüntüleme kamerası

Bu çalışmanın yapılması için öncelikle iyi bir CCTV sistemine, sonrada bu sistemin kombine bir şekilde çalışmasını sağlayacak CCTV aracına ihtiyaç vardır. Bu tarz araç içi sistemlerde aracın kendi günü kendi üretmesi istenir bu da İnvertör yardımı ile 12VDC gücü 220 VAC güce çevirmemize yardımcı olur. Ayrıca araç içerisinde ek olarak bir adet 220 Ah. yada 300 Ah. olmak üzere bir akü grubu kullanılır. Bu akü grubu bizim sahada araç içerisindeki gücü 3000 Watt’ lara kadar yükseltmemizi sağlayacaktır. Akü grupları aracın kendi şarj alternatöründen şarj edilecek olup uzun yolculuklarda bu akülerin fazla şarja maruz kalmamaları için akü kombinerleri kullanılmalıdır. Sisteme ait bir adet sigorta paneli olması gerekir ve bu panel içerisindeki sigortalar nominal olmalıdır. Saha çalışmalarında daha etkili ve aracın kullanışlı olması için aracın iki bölümden oluşması gerekir.

Enermak Enerji 2000/2024