Kanal Açma ve Temizleme (Mekanik ve Basınçlı Su ile)

Ülkemizde en çok ihmal edilen konuların başında gelen sorunlardan birisi de Kanalizasyon borularının periyodik temizliğinin yapılmamasıdır

Kanalizasyon temizliğinin periyodik olarak yapılmamasından dolayı borular içerisinde çeşitli sebeplerden dolayı biriken ve suda eriyemeyen atıklar zamanla kanalizasyon içerisinde ciddi tıkanmalara neden olmaktadır.

İZMİT SU

Kanal temizliği için eskiden ilkel yöntemler kullanılmaktaydı ve en ufak bir hatada kazı yapılarak Yüksek Maliyetlerle onarım gerçekleştirilirdi 

Fakat teknoloji geliştikçe buna bağlı olarak bu alandaki sıkıntıları giderecek yeni kanal temizleme, kanal açma araçları üretildi.

ENERMAK olarak TÜRKİYE Temsilciliğini yaptığımız yeni teknoloji ürünü olan kanal açma cihazlarının satışı yanında bu ürünlerle ilgili hizmet verme faaliyetlerimize de devam ediyoruz.

Firmamız bünyesindeki kanal açma cihazlarını 2 ana grupta özetleyebiliriz.

1- Mekanik kanal açma sistemleri,

Bir elektrik yada dizel motor yardımıyla döndürülen spiral ve spiral ucuna bağlanan kesici veya diğer aparatların kanal borusu içerisinde döndürülerek ilerletilmesi sağlanarak yapılan açma sistemidir. 600 mm çaptaki borulara kadar etkili olan cihazlar mevcuttur.

2- Basınçlı su ile kanal açma sistemleri.

Bir Yüksek Basınç Pompası yardımıyla kanal içerisine bırakılan hortum vasıtasıyla kanalizasyon borusuna yüksek basınçlı su verilerek yapılan kanal açma yöntemidir. 100 bar 30 lt/dak. ile 200 bar 72 lt/dak. basınç ve debi aralığında çalışabilen portatif, araç arkasına takılabilen ve araç içine monteli sistemler ile 100 mm ile 600 mm çaplardaki kanalizasyon borularının açılması hizmetini vermekteyiz. Bu araçlarımızdan araç içine monteli sistemimiz olan profijette bulunan sıcak su sistemi sayesinde kimyasal atıkların yoğun olduğu sanayi bölgeleri ve restaurantların yoğun olduğu bölgelerdeki kanalizasyon borularının sıcak sulu sistem ile açılması da mümkündür.

Enermak Enerji 2000/2024