Debi, Seviye ve Basınç Ölçümleri (Anlık veya Kalıcı)

Debimetreler üzerine konuşmadan önce Debi Ölçümünün ne olduğunu tam olarak bilmek gerekmektedir

Debi ölçümü belirlenen bir noktadan geçen sıvının saniyedeki geçiş miktarının ölçümü olarak genel bir tanımla söyleyebiliriz. Debimetreleri biraz inceleyecek olursak, aslında tarihinin çokta eski olmadığını görebiliriz. Bunun nedeni ise elektronik devreler, lazer ve optik cihazlar ve bilgisayarlardaki çok hızlı teknolojik gelişmeler sayesinde Debi ölçümleri de 30-35 yıldır yoğun olarak gündemdedir.

Debi ölçümleri genellikle temiz su hatlarındaki kaçakların bulunması için ön çalışmada sayılabilir. Su kaçaklarını bulmakta çok büyük zaman kayıplarını engelleyerek daha kısa sürede daha az içme suyu kaybıyla gerçekleştirmemizi sağlayan ekipmanlardır. Türkiye’yi göz önünde bulundurduğumuz zaman çok verimli su kaynaklarımızın bulunmadığını çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. İçme sularımız bu kadar değerliyken ve bizimde bu kaçakları önleyebilecek bir teknolojiye sahipken neden sularımızı boşa harcayalım.

Su kaçaklarının tespitinin yanı sıra akışkan miktarlarının ve hızının büyük önem taşıdığı motorlar, pompalar, kompresörler ve ısı değiştiricileri gibi endüstride kullanılan cihazlar içinde debimetreler ile yapılan ölçümlerin büyük önemi olduğunu söyleyebiliriz.

Bu noktada biz ENERMAK ENERJİ olarak Türkiye’nin doğal kaynaklarının kaybını en aza indirmeyi amaç edinerek Debi ölçümlerinde en gelişmiş ekipmanlarımızla hızlı, kesin ve kullanımı kolay debimetrelerimizle hizmetlerimize devam etmekteyiz. Debi ölçümlerinin alınmasını kolaylaştırmak ve daha bilinçli şekilde kullanılmak üzere çoğu Türkçe menülere sahip debimetrelerimizle gerek tedariğinin sağlanmasında gerekse de hizmet olarak her zaman sizlerin yanındayız.

Enermak Enerji 2000/2024