BORU VE KABLO TESPİT KILAVUZU

Gömülü bir boru veya kablonun işinizi yapmanıza engel olmasına izin vermeyin. Kendi kablonuzu gömmeniz veya bir temel kazmanız gerekiyorsa, bir boru bulucunun projenizin güvenliğini nasıl artırabileceğini keşfedin. Farklı konum belirleyici türlerini ve sık sorulan soruların yanıtlarından birini ve tümünü kullanmanın faydalarını keşfedin.

Toprak altı kablo bulucu tespit cihazları

Yeraltı Kablo Bulucuları Nasıl Çalışır?

Birçok farklı tipte tespit cihazı vardır, ancak hepsi aynı temel teknikleri kullanır.

Yer belirleme tekniklerini ve sinyal türlerini karşılaştırmadan önce iki temel bileşeni ayırt etmek önemlidir.

kONUM BELİRLEME

Alıcı, yerden kolayca kaldırabileceğiniz el tipi bir cihazdır. Verici ya elektrik kaynağına bağlanır, boruya bağlanır veya borudan beslenir. Bir bağlantı kurmak için düşük frekanslı bir radyo akımı gönderilir ve kablo veya borunun tam yerini belirlemenize olanak tanır.

sİNYAL GÜCÜ

Kullanılan tekniğe ve vericinizin gücüne bağlıdır. Belirli projeniz için en iyi aracı keşfetmek için çeşitli konumlandırıcıların farklı KHz’lerini karşılaştırın. İşi hızlı ve güvenli bir şekilde yapmak için en iyi verici ve alıcı kombinasyonunu bulmak için yerleştirme tekniklerini gözden geçirin.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Boru ve kablo tespit projesi için uygun fiyatlı seçeneklerin keyfini çıkarmak için bugün Enermak Enerji’de tespit cihazlarını inceleyin. Tespit cihazlarıyla mevcut tesislere zarar vermekten kaçının ve çalışma alanınızı gaz sızıntılarından ve diğer tehlikelerden uzak tutun.

Pasif veya aktif bir sinyal iletmek için bir boru tespit cihazı kullanın. Gömülü bir elektrik besleme hattından geçen akım gibi, aradığınız yeraltı bileşenlerinde doğal olarak pasif sinyaller oluşur. Aktif sinyaller, gömülü yardımcı programı bulmanın açık amacı ile doğrudan gönderilir.

Güvenliğiniz ve rahatınız için her türlü bileşenler toprağa gömülür. Elektrik şebekesi, gaz, su ve kanalizasyon hatları en yaygın gömülü kamu hizmetleridir, ancak telekomünikasyon hatlarını ve kablo TV hatlarını da yeraltında bulabilirsiniz. Yerlerini bilmiyorsanız, bu hatlardan herhangi biri kazı sırasında kolayca bozulabilir.

Profesyonel projeniz için en iyi seçeneği bulmak için en yeni boru konumlandırma cihazları marka ve modellerini karşılaştırın. En iyi konum aracı, aradığınız yardımcı program türlerine, kullandığınız iletim stratejisine ve bütçenize bağlıdır. En iyi konumlandırıcıyı belirlemek için bunları ve vericinin sinyal gücünü kullanın.

En iyi boru ve kablo tespit cihazı ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bir hattı mı arıyorsunuz veya bölgenizdeki eksik hatlar ve borular için pasif bir tarama mı yapıyorsunuz? Uygulamanız için en iyi konumlandırıcıyı bulmadan önce birincil arama yönteminizi belirleyin.

Enermak Enerji 2000/2024