Gaz Kaçağı Tespiti

Gaz Kaçağı Tespiti

Gaz Kaçağı Tespiti

TEKLİF İÇİN
Açıklama

Gaz Kaçağı Tespiti (Fiziki Gaz Kayıpları)

Gaz kaçak konusu bilindiği gibi günümüzün önemli olarak sınıflandırabileceğimiz konuları arasında yer almaktadır. Şuan doğal gaza geçtiğimiz için bu gibi sahneler kalmamakla beraber biraz daha eskilere gittiğimizde şohben (su ısıtıcısı) ve ocaklarda kullanılan tüpleri hatırlamanızı isterim. Her hangi bir şekilde tüp değiştirildikten sonra gaz kaçağının olup olmadığını çakmak ile test ediliyordu. İnsan sağlığı ve güvenliğinin bu kadar basite alındığı bir dönemi atlattık. Yakın zamanda ise bilindiği gibi şohben, kombi ve soba zehirlenmelerinden ölen yüzlerce insanımız bulunmaktadır. Tabi bu saydıklarımız bilinen ve gözle görülen kısımları birde pis su atıklarının geçtiği kanal ve bacalar içerisinde biriken ve sessiz bir şekilde öldürmeyi bekleyen olarak tabir edebileceğimiz gazlarda bulunmaktadır. Yakın tarihimize bakarsak bunlar ile de birçok insanımızı kaybetmiş olmanın halen üzüntüsünü yaşıyoruz.

Bu gazların hepsi için söylenebilecek en önemli özellikleri ise çok azının varlığından kokusunu alarak haberdar olabiliriz ve çoğunun varlığını anladığımızda ise üzülerek söylemem gerekiyor ki  iş işten geçmiş olmaktadır.

Biz ENERMAK ENERJİ şirketi olarak bu gibi durumların yaşanmaması en önemlisi insan sağlığı ve güvenliği için bu gazların bulunduğu miktarı insan sağlığı için sınır miktarlarını ölçerek daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamayı ve yaşatmayı amaç edinmiş bulunmaktayız. Bu ölçümleri yapabilecek tüm gaz kaçak ekipmanlarımızla CH₄ (metan), CO₂ (karbondioksit), CO (karbonmonoksit), H₂S (hidrojen sülfür), O₂ (oksijen), NH₃ (amonyak), HCl (hidrojen klorür)… ve gazlar içerisine konulan çeşitli kokulu gazların tayinini yapabileceğimiz çok geniş ürün yelpazesi bulunan ekipmanlarımızla bu tür sorunların önüne geçmeyi hedefliyoruz.


Resimler
Videolar